tipy

Čo by ste mali vždy mať vo svojej kabelke?

Rôzne druhy kabeliek a tašiek sa rado používajú ako ženami, tak aj mužmi. Sú pohodlné a veľké, čo umožňuje mať so sebou veľa rôznych predmetov. Ktoré z nich by ste mali určite mať vo svojej kabelke?

Základná výbava kabelky

Hoci každý majiteľ alebo majiteľka kabelky bude mať vlastný názor na to, čo by sa malo v nej nachádzať, je niekoľko vecí, ktoré by ste v nej skutočne mali nosiť.

Okrem takých zrejmých vecí ako kľúče, peňaženka a doklady je nevyhnutné mať mobilný telefón. Bez neho je dnes ťažké fungovať, pretože slúži nielen ako prostriedok komunikácie s inými osobami, ale aj ako prenosný počítač a kalendár. Čoraz častejšie nahradzuje aj platobnú kartu.

Do kabelky by ste mali vložiť aj mini lekárničku, teda niekoľko náplastí a nejaké analgetiká. Dámy by mali pamätať na náhradný tampón. Hodí sa aj ihla s niťou a spinka. Nesmiete zabudnúť ani na hygienické vreckovky.

Hoci si čoraz častejšie robíme poznámky v smartfóne, dá sa hodit pero alebo ceruzka a malý blok.

Čo ešte by ste mali vložiť?

Výbavu kabelky môžete samozrejme rozšíriť. Môžete do nej vložiť powerbanku, ktorá umožní nabíjať telefón alebo iné elektronické zariadenie aj vtedy, keď nemáte prístup k elektrickej zásuvke. Pri výbere powerbanky by ste mali venovať pozornosť jej kapacite a ďalším parametrom.

Ďalším elektronickým prístrojom, ktorý by ste mali mať v kabelke, je USB kľúč. Je užitočný, keď potrebujete niečo rýchlo vytlačiť alebo preniesť nejaké údaje alebo fotografie.

Predmet, ktorý zaberá málo miesta a môže byť veľmi užitočný, je malý vreckový nôž, ideálne viacúčelový. Môže tak nahradiť nielen nôž a skrutkovač, ale aj nožnice alebo pilník.

Mali by ste mať tiež základnú kozmetiku, ako pilník na nechty, krém, rúž, krém na ruky, antibakteriálny gél.

Mnoho ľudí si do kabelky vkladá niečo na zakusnutie, ako je tyčinka a žuvačka. Namiesto sladkej tyčinky môžete vložiť malý sáčok so sušeným ovocím alebo orechami, ktoré nielen lepšie zaspokoja pocit hladu, ale sú predovšetkým oveľa zdravšie.

Môžete tiež pridať do kabelky tašku na nákupy, ideálne ekologickú z ľanu alebo bavlny.

Dbať na poriadok

Kabelky sú zvyčajne veľmi veľké. Hľadanie práve potrebného predmetu často končí vysypaním celého obsahu kabelky na stôl. Nezáleží na tom, či hľadáte pero alebo powerbanku. Potom padajú rôzne predmety, najmä použité vreckovky a obaly od cukríkov. Je možné tomu predísť?

Áno, je to možné. Spôsob je jednoduchý. Stačí pravidelne upratovať kabelku, zbavujúc sa nepotrebných vecí. Pri kúpe novej kabelky je dobré vybrať takú, ktorá má veľa oddelení a zapínateľných vreciek. Vďaka tomu môžete všetky potrebné predmety pohodlne usporiadať a potom nie sú potrebné dlhé hľadania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *